Masaż tantryczny

Rytuały masażu tantrycznego

 

Masaż tantryczny

Rytuały masażu tantrycznego

 

Tantra

Przestrzeń Rytuałów masażu tantrycznego pochodzących z różnych kultur: tradycyjnej tantry tybetańskiej, indyjskiej i europejskiego ruchu neotantrycznego. Repetuar masażu, znajdujący się w niniejszym dziale jest połączeniem tradycji ze współczesnością, tego co udało się zachować z tym, co z poziomu współczesnego człowieka jest możliwe do przyjęcia. Połączenie tradycji dalekowschodnich z wiedzą i doświadczeniem europejczyków, z zachowaniem otwartości na to co nowe. Sesje odbywają się z poszanowaniem zasad bezpiecznej przestrzeni, obustronnie ustalanej przed masażem. Każdy uczestnik, bez względu na płeć i preferencje, traktowany jest z należnym szacunkiem.

Zmysły Szeroko Otwarte

Rytuał Zmysły Szeroko Otwarte to poezja w sztuce masażu tantrycznego, mistyczny, świątynny masaż, który ma wywołać głębokie uczucie relaksu i przyjemności. Jest to połączenie filozofii tantry tybetańskiej z technikami masażu ayurwedyjskiego, polegające na równoważeniu w ciele energii żeńskiej z męską, harmonizowaniu całego systemu energetycznego, wewnętrzna unia Ognia i Wody, miłosne tango Śiwy i Śiakti, swobodny przepływ energii Słońca i energii Ziemi.

Rytuał dedykowany jest osobom, które zaczynają przygodę z masażem tantrycznym, otwierają się na akceptację ciała i swojej nagości. Masaż odbywa się na macie, obejmuje rytuał wstępny,przygotowujący do masażu, masaż suchy, masaż piórami, masaż ciepłym ręcznikiem nawilżonym wodą i masaż całego ciała ciepłym olejem wraz z zewnętrznym obszarem tzw. części intymnych. W skład sesji wchodzi również rozmowa wstępna, w trakcie której określa się granice fizyczne i intencję rytuału.

Zmysły Szeroko Otwarte

Masaż kaszmirski

Masaż Kaszmirski

Nazwa masażu wywodzi się od regionu, z którego on pochodzi – Kaszmiru, obejmującego obecnie północną część Indii, część Pakistanu i Chin. Jego celem jest aktywacja uśpionej energii życiowej Kundalini i skierowanie jej ku górze do świadomości. Aktywowana energia wznosi się, aby udrożnić kanały energetyczne, usunąć blokady fizyczne, emocjonalne i duchowe. Masaż kaszmirski ukierunkowany jest na odczuwanie przyjemności, zapewnia głębokie połączenie na poziomie świadomości, serca i seksualności, a jego wyjątkowość polega na szczególnej bliskości cielesnej pomiędzy osobą dającą, a otrzymującą masaż.

Owa bliskość daje pole możliwości do pozbycia się:

  • negatywnych skojarzeń z nią związanych,
  • obaw zaprogramowanych przez ogół norm społecznych,
  • barier związanych z przynależnością płciową, cielesną i zależnością partnerską.

Rytuał tantryczny masażu kaszmirskiego jest nauką przyjmowania dotyku, przyzwalania na bliskość bez poczucia winy, autokrytyki i czerpania z niej przyjemności. Sesja odbywa się na macie i obejmuje medytacje 3 czakr, masaż ciepłym olejem na bokach, z tyłu i z przodu ciała.

Dotyk ognia

Dotyk Ognia

Ceremonia i lekcja przywitania całego ciała, ponownego spotkania ze swoją seksualnością i uhonorowania jej w wymiarze cielesnym i duchowym. Nauka akceptacji swojej boskości i niepowtarzalnego piękna ciała i psychiki. Mentalne i energetyczne połączenie przestrzeni seksualnej z resztą ciała i przyjrzenie się jej z poziomu serca.

Podnoszenie wewnętrznego ognia, który ma wypalić to co stare i dać przestrzeń na pojawienie się “nowego”. Rozszerzanie energii w ciele i na zewnątrz ciała. Proces wymazywania kulturowych obaw, życiowych i pokoleniowych lęków, przez rozluźnianie napięć fizycznych i energetycznych. Akt otwarcia często oddzielanej od ciała, sztampowo pojmowanej seksualności, i poznania źródła jej mocy. Masaż wykonywany jest w 2 wersjach w zależności od ustalonych indywidualnie granic fizycznych.

Taniec Ognistego Węża

Rytuał masażu tantrycznego ukierunkowany na uzdrawianie, w którym budzi się i przywołuje energię wężową (ogień) – ukrytą w dolnych częściach ciała i w seksualności, po to aby ją skierować do serca i przetransformować. Ukryte struktury wężowe mogą reprezentować nasze wyparte lęki, stłumione emocje, cierpienie, odrzucenie, które nieświadomie manifestują się w codzienności i mogą zakłócać relacje z otoczeniem.

Kiedy podczas sesji masażu struktury wężowe zostają uwolnione, kiedy damy im prawo pojawienia się i wypowiedzenia się, wtedy to co było wcześniej ukryte w ciemności, ujrzy światło, transformuje się w nim, zmienia się, uzdrawia poprzez serce i odchodzi. To co nieświadome rozpuszcza się w świadomości. To co wyparte zostaje zaakceptowane. Wtedy oczyszczeni, wolni od lęków, stajemy w pełni wewnętrznej mocy i w kreacji istnienia.

Masaż wykonywany jest na materacu przy użyciu ciepłego oleju i zawiera masaż całego ciała wraz z masażem czakr, joni lub lingam. Skierowany jest do osób posiadających doświadczenie w masażu tantrycznym.W zależności od intencji sesja może mieć również charakter przyjemnościowy.

Taniec ognistego węża

W przygotowaniu

Narodziny Smoka

Jak wygląda masaż tantryczny?