Masaż tantryczny

Program masażu tantrycznego – Bydgoszcz

 

Masaż tantryczny

Masaż tantryczny

Przestrzeń masażu tantrycznego pochodzącego z różnych kultur: tradycyjnej tantry tybetańskiej, indyjskiej i europejskiego ruchu neotantrycznego. Repetuar masażu, znajdujący się w niniejszym dziale jest połączeniem tradycji ze współczesnością, tego co udało się zachować z tym, co z poziomu współczesnego człowieka jest możliwe do przyjęcia. Połączenie tradycji dalekowschodnich z wiedzą i doświadczeniem europejczyków, z zachowaniem otwartości na to co nowe.

  Od którego masażu najlepiej zacząć?

Większość sesji masażu tantrycznego znajdującego się w poniższej ofercie stanowi Holistyczny Program Masażu Tantrycznego autorstwa Domu Tantry. Jest to program umożliwiający doświadczenie masażu tantrycznego w kilku krokach zaawansowania. Aby przejść transformację poprzez tantryczny dotyk, odczuć i zrozumieć z poziomu ciała sens i skuteczność oddziaływania masażu tantrycznego i umożliwić osobom początkującym łagodne wejście w doświadczanie tego masażu zaleca się aby sesje odbywały się wg kolejności:

  1. Zmysły Szeroko Otwarte 
  2. Masaż Kaszmirski
  3. Masaż Joni (opcjonalnie)
  4. Dotyk Ognia
  5. Taniec Ognistego Węża
  6. Narodziny Smoka

Każda z tych sesji opisana jest poniżej.

Wideo – Program masażu tantrycznego

Konsultacja przed masażem

Istnieje możliwość skorzystania z 1 godzinnej konsultacji, podczas której można dowiedzieć się znacznie więcej na temat masażu tantrycznego, mojego sposobu pracy, porozmawiać o obawach związanych z uczestnictwem w sesjach, rozwiać wątpliwości, przekonać się czy warto skorzystać, czy Wasza dotychczasowa wiedza, wyobrażenia i oczekiwania pokrywają się z tym co oferuję. Można ustalić cel i zakres fizyczny pracy. Konsultacja nie zobowiązuje do skorzystania z usług, ale daje możliwość odliczenia jej ceny od pierwszego masażu.

Konsultacje mogą odbywać się w 2 formach:
– Konsultacja online
– Konsultacja w salonie masażu

Dostępne wersje masażu tantrycznego

Zmysły Szeroko Otwarte

Zmysły Szeroko Otwarte to poezja w sztuce masażu tantrycznego, mistyczny, świątynny masaż, który ma wywołać głębokie uczucie relaksu i przyjemności. Jest to połączenie filozofii tantry tybetańskiej z technikami masażu ayurwedyjskiego, polegające na równoważeniu w ciele energii żeńskiej z męską, harmonizowaniu całego systemu energetycznego, wewnętrzna unia Ognia i Wody, miłosne tango Śiwy i Śiakti, swobodny przepływ energii Słońca i energii Ziemi.

Masaż dedykowany jest osobom, które zaczynają przygodę z masażem tantrycznym, otwierają się na akceptację ciała i swojej nagości. Masaż odbywa się na macie, obejmuje rytuał wstępny, przygotowujący do masażu, masaż suchy, masaż piórami, masaż ciepłym ręcznikiem nawilżonym wodą i masaż całego ciała ciepłym olejem wraz z zewnętrznym obszarem tzw. części intymnych.

Tutaj możesz przeczytać więcej na temat ważnych elementów tego masażu.

Przed przystąpieniem do sesji przeprowadzana jest rozmowa wstępna, w trakcie której, ustalana jest Twoja intencja masażu. Jeśli jest taka potrzeba – wyjaśniane zostają wszelkie wątpliwości, związane z masażem. Ustalane są Twoje granice fizyczne, które możesz określić dowolnie. Są one nieprzekraczalne, ale możliwe do zawężania w trakcie trwania masażu – w myśl zasady: Twoje poczucie bezpieczneństwa jest dla mnie najcenniejsze. W trakcie rozmowy przed masażem uczę Cię świadomego prowadzenia oddechu, który jest istotną częścią masażu tantrycznego.

Masaż tantryczny Bydgoszcz - KAHI - Zmysły szeroko otwarte

fot. Bartek Biniecki

Zmysły Szeroko Otwarte – pierwszy etap podstawowego masażu tantrycznego, w którym porusza się subtelne energie w ciele i w jego aurze

Masaż Kaszmirski - KAHI Bydgoszcz

fot. Bartek Biniecki

Masaż Kaszmirski – wstępny rytuał powitania ciała przed sesją masażu tantrycznego i połączenia na poziomie świadomości

Masaż Kaszmirski

Nazwa masażu wywodzi się od regionu, z którego on pochodzi – Kaszmiru, obejmującego obecnie północną część Indii, część Pakistanu i Chin. Jego celem jest aktywacja uśpionej energii życiowej Kundalini i skierowanie jej ku górze do świadomości. Aktywowana energia wznosi się, aby udrożnić kanały energetyczne, usunąć blokady fizyczne, emocjonalne i duchowe. Tantryczny masaż kaszmirski ukierunkowany jest na odczuwanie przyjemności, zapewnia głębokie połączenie na poziomie świadomości, serca i seksualności, a jego wyjątkowość polega na szczególnej bliskości cielesnej pomiędzy osobą dającą, a otrzymującą masaż.

Owa bliskość daje pole możliwości do pozbycia się:

  • negatywnych skojarzeń z nią związanych,
  • obaw zaprogramowanych przez ogół norm społecznych,
  • barier związanych z przynależnością płciową, cielesną i zależnością partnerską.

Rytuał tantryczny masażu kaszmirskiego jest nauką przyjmowania dotyku, przyzwalania na bliskość bez poczucia winy, autokrytyki i czerpania z niej przyjemności. Sesja odbywa się na macie i obejmuje medytacje 3 czakr, masaż ciepłym olejem na bokach, z tyłu i z przodu ciała.

Tutaj możesz dowiedzieć się więcej na temat bliskości w masażu tantrycznym.

Masaż Joni

Masaż tantryczny dla kobiet. Celebracja kobiecości, a przede wszystkim jej intymnego i mistycznego aspektu. Uhonorowanie, ukochanie Joni i połączenie jej z resztą ciała za pomocą delikatnego,zmysłowego i czułego dotyku. Otwarcie ciała na nowe, często nieznane dotąd doznania,niekoniecznie ograniczające się do rozładowania napięcia, ale czerpanie przyjemności z samego dotyku.

Pogłębianie relacji ze swoją Joni, odkrywanie jej reakcji na dotyk, rozluźnienie i radość z głębszego odczuwania i świętowania kobiecej seksualności w połączeniu z sercem. Sesja obejmuje masaż całego ciała i masaż Joni z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb i uszanowaniem granic.

Masaż Joni

Masaż tantryczny - Dotyk Ognia

fot. Bartek Biniecki

Dotyk Ognia – otwarcie bram ognia w masażu tantrycznym

Dotyk Ognia

Masaż tantryczny Dotyk Ognia to ceremonia i lekcja przywitania całego ciała, ponownego spotkania ze swoją seksualnością i uhonorowania jej w wymiarze cielesnym i duchowym. Nauka akceptacji swojej boskości i niepowtarzalnego piękna ciała i psychiki. Mentalne i energetyczne połączenie przestrzeni seksualnej z resztą ciała i przyjrzenie się jej z poziomu serca.

Podnoszenie wewnętrznego ognia, który ma wypalić to co stare i dać przestrzeń na pojawienie się “nowego”. Rozszerzanie energii w ciele i na zewnątrz ciała. Proces wymazywania kulturowych obaw, życiowych i pokoleniowych lęków, przez rozluźnianie napięć fizycznych i energetycznych. Akt otwarcia często oddzielanej od ciała, sztampowo pojmowanej seksualności, i poznania źródła jej mocy.

Masaż wykonywany jest na materacu przy użyciu ciepłego oleju, zawiera również elementy masażu body to body, joni lub lingam.

Taniec Ognistego Węża

Rytuał masażu tantrycznego ukierunkowany na uzdrawianie, w którym budzi się i przywołuje energię wężową (ogień) – ukrytą w dolnych częściach ciała i w seksualności, po to aby ją skierować do serca i przetransformować. Ukryte struktury wężowe mogą reprezentować nasze wyparte lęki, stłumione emocje, cierpienie, odrzucenie, które nieświadomie manifestują się w codzienności i mogą zakłócać relacje z otoczeniem.

Kiedy podczas sesji masażu struktury wężowe zostają uwolnione, kiedy damy im prawo pojawienia się i wypowiedzenia się, wtedy to co było wcześniej ukryte w ciemności, ujrzy światło, transformuje się w nim, zmienia się, uzdrawia poprzez serce i odchodzi. To co nieświadome rozpuszcza się w świadomości. To co wyparte zostaje zaakceptowane. Wtedy oczyszczeni, wolni od lęków, stajemy w pełni wewnętrznej mocy i w kreacji istnienia.

Masaż wykonywany jest na materacu przy użyciu ciepłego oleju i zawiera masaż całego ciała wraz z masażem czakr, joni lub lingam. Skierowany jest do osób posiadających doświadczenie w masażu tantrycznym.W zależności od intencji sesja może mieć również charakter przyjemnościowy.

Masaż tantryczny - Taniec ognistego węża - KAHI Bydgoszcz

fot. Bartek Biniecki

Taniec Ognistego Węża – element oczyszczającego masażu tantrycznego, w którym dwa węże oplatają prawą – męską część ciała

Masaż tantryczny - Dotyk Ognia

fot. Bartek Biniecki

Narodziny Smoka – część masażu tantrycznego, w którym Smok po narodzinach rozpościera skrzydła, staje w mocy i uczy się latać

Narodziny Smoka

Masaż tantryczny dla zaawansowanych odbiorców tantrycznego dotyku. Tę sesję można śmiało porównać do transformacji poczwarki w motyla – wyjścia ze świata opartego na trójwymiarowej rzeczywistości i przejścia do przestrzeni wielowymiarowej. Do tego masażu można przystąpić znajdując się w pełni gotowości do spotkania z mrocznymi, głęboko ukrytymi częściami swojego istnienia. W gotowości do zanurzenia się w trudne przeżycia z przeszłości, dostrzeżenia swoich słabości, lęków, kompleksów, ustaleń determinujących poczucie wartości, wypartych części, z którymi dotąd trudno było nam się zmierzyć. W gotowości do odcięcia ciążących uwikłań energetycznych.

Jest to głęboko oczyszczający proces masażu tantrycznego prowadzący do uzdrowienia, polegający na zaktywizowaniu swej zwierzęcej natury i przyjęciu jej w takiej formie, w jakiej się pojawi, aby dać jej możliwość wybrzmienia i wypowiedzenia się. Aby pożegnać to co stare, aby wyjść ze strefy komfortu i zasilić moc wewnętrznego ognia, który wypala wszystko to co zbędne. Aby poddać się symbolicznej śmierci i znaleźć się w pustce. Aby w sercu mogło narodzić się nowe życie, nowa jakość – pozbawiona determinujących nasze życie programów obarczonych ciążącymi słabościami, siła pełna kreacji życia. Smok, który mocą wewnętrznego ognia usuwa przeszkody i tworzy miejsce na nowe. Istota, która siłą własnych skrzydeł unosi się nad wszystkim, co w poprzednim wcieleniu nie pozwalało mu oderwać się od ziemi. Smok w locie, w prowadzeniu czystej, świetlistej energii płynącej z serca.

Masaż tantryczny - Dotyk Ognia

fot. Bartek Biniecki

Masaż tantryczny dla par – rytuał powitalny przed masażem

Masaż Tantryczny dla Par

Masaż narodził się z chęci przeniesienia autorskiego pomysłu masażu dla dwojga na grunt holistycznego masażu tantrycznego. Jest to podstawowy masaż tantryczny ukierunkowany na odczuwanie przyjemnosci. Jego istotą jest połączenie 2 osób na poziomie energetycznym za pomocą synchronicznego masażu 2 rąk jednego masażysty. Wielopoziomowa synchronizacja pierwiastków: męskiego z żeńskim, żeńskiego z męskim między dwojgiem, ale też męskiego z męskim i żeńskiego z żeńskim z poziomu masażysty.

Masaż ten wymaga odwagi. Wystawia męskie patriarchalne schematy na próbę otrzymania i przyjęcia bezinteresownego dotyku od mężczyzny, ale też przyzwolenia na dotyk partnerki przez osobę trzecią, co może przynieść zmianę założeń związanych z postrzeganiem przynależności i zależności partnerskiej, puszczeniem kontroli, zaufaniem i akceptacją. Kobieta jako partnerka ma zapewnione poczucie bezpieczeństwa przy swoim mężczyźnie, jednak może mierzyć się, ze schematami obaw czy autokrytyki związanych z pozwoleniem sobie na odczuwanie przyjemnosci i przyjęciem masażu w obecności partnera.

Oboje zaś na tantrycznym masażu dla par mogą połączyć się we wspólnym przeżyciu, doświadczyć podobnych wrażeń w tym samym momencie, zadbać o swoją relację, pogłębić ją, poznać nowe sposoby na odczuwanie przyjemnosci i czerpanie z nich radości, podnieść energię i nauczyć się ją utrzymywać, zbliżyć się do siebie w czułym, bezinteresownym dotyku dwóch masujących dłoni, jednego masażysty.

Masaż tantryczny dla par wykonywany jest na 2 stołach do masażu. Obejmuje masaż całego ciała ciepłym olejem wraz z zewnętrzną strefą joni i lingam.