Lomi Lomi Nui

Niesamowity hawajski masaż całego ciała

 

Masaż Lomi Lomi Nui

Lomi Lomi Nui

Masaż Lomi Lomi wywodzi się z Hawajów. Wykonywany był tam przez setki lat przez miejscowych szamanów – Kahunów w ukrytych świątyniach, do których dostęp mieli tylko wybrani – władcy i osoby, które miały przejść przemianę. Dlatego nie bez powodu nazywany jest dziś masażem transformującym. Był częścią rodzinnej tradycji, która przekazywana była z pokolenia na pokolenie i ukrywana w tajemnicy przed resztą świata. Do dziś ten masaż jest dla Hawajczyków czymś cennym na równi ze świętością. W pewnym momencie kultura hawajska zaczęła zanikać, dlatego “rada starszych” postanowiła podzielić się Lomi Lomi z resztą świata.

Niniejsza wersja masażu pochodzi z tradycji Kahuny Abrahama Kawai i jego metody pracy z ciałem Kahuna Bodywork, która współcześnie przekazywana jest z ramienia Aloha International przez Susan Painu Floyd.

Lomi Lomi Nui jest masażem transformującym, prowadzącym do uzdrowienia. Przywraca równowagę między ciałem, umysłem i duchem. Na poziomie fizycznym likwiduje napięcia w mięśniach, w stawach. Uwalnia od wszelkich blokad, istniejących w tzw. pamięci ciała, zakłócających swobodny przepływ energii. Wspomaga krążenie krwi i limfy. Dodaje energii. Pozwala osiągnąć stan lekkości i radości. Działa antystresowo, łagodzi depresje i nerwice. Odbudowuje pierwotną i naturalną harmonię człowieka.

Masaż dostępny jest w 3 wersjach: 
1. Uwolnienie przepływu – część masażu trwającego 1 godz.
2. Otwarcie serca – część masażu trwającego 1,5 godz.
3. Lomi Lomi Nui – cały masaż

Dlaczego warto skorzystać z masażu Lomi Lomi? Dowiesz się tutaj

Dla zainteresowanych osób istnieje także możliwość zapisania się na kurs masażu Lomi Lomi

Hawajski masaż Lomi Lomu Nui

Masaż Lomi Naked obejmujący całe ciało

Lomi Naked

Wyspy hawajskie oddalone są znacznie od wielkiego lądu. Dzięki temu ich mieszkańcy przez długi czas, do momentu przybycia pierwszych ludzi z zewnątrz, byli pozbawieni jakichkolwiek wpływów, pochodzących z innych kultur. Ta szczególna sytuacja, spowodowała, że Hawajczycy mieli wyjatkową więź z naturą. Ludzkie ciało, nagość i dotyk były czymś zupełnie naturalnym. Taki też był rdzenny masaż Lomi Lomi. Ciało było całością. Nie było niczym zasłaniane, oddzielane, każda jego część była doskonała.

Lomi Naked to masaż, który powstał z chęci przywrócenia nagości jej dawnej chwały. Tylko nagie ciało jest pozbawione jakichkolwiek ograniczeń w odczuwaniu dotyku, przepływu energetycznego w ciele i ponad ciałem. Otulone czułym, bezinteresownym dotykiem nagie ciało bez względu na formę, w jakiej się manifestuje w życiu, uczy nas akceptacji, miłości i szacunku do siebie i świata. Masaż Lomi Lomi na nagim ciele, choć podobny technicznie do tego w wersji z chusta, zyskuje zupełnie inny wymiar. Aloha.

Jak wygląda masaż Lomi Lomi Nui?